Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

papatya köyü

28,00 TL

 

18,20 TL

Papatya Köyü’nde Unutulmaz Yarış

Mis gibi çiçek kokan Papatya Köyü, o bahar unutulmaz bir yarışa ev sahipliği yapacaktı. Köyün genç spor öğretmeni tazı Fişek, hepsi birbirinden yetenekli öğrencilerini sıkı antrenmanlarla koşuya hazırlamıştı. Diğer köy sakinleri de şenlikler, eğlenceler ve ziyafet için tüm eksikleri tamamlamıştı. Nihayet yarış günü gelip çattığında yaşanan kazalar ve beklenmedik şekilde gerçekleşen bir birincilik Fişek’i de diğer herkes gibi şaşırtmıştı. Bir haksızlık olduğundan şüphelenen genç spor öğretmeninin olayın peşini bırakmaya niyeti yoktu. Ancak ortaya çıkan gerçekler, pek Fişek’in düşündüğü gibi olmayacaktı. Öğrencilerinden en sessiz, en içine kapanık olanının anlattığı hikâyeyle birlikte Fişek, her şeye bambaşka bir açıdan bakmaya başlayacaktı.

Papatya Köyü’nde Unutulmaz Yarış kitabı; masal gibi bir köyde, içten ve erdemli karakterleriyle bizleri, çeşitli hayvanlardan oluşan bir köy halkının sımsıcak hikâyesine davet ediyor.

3-4-5. sınıflar

Temalar: Toplum Hayatı, Zaman ve Mekân, Kavramlar ve Çağrışımlar, Birey ve Toplum, Duygular ve Hayaller, İletişim, Sevgi, Aile, Paylaşmak, Dayanışma, Arkadaşlık.

Kitap Adı: Papatya Köyü’nde Unutulmaz Yarış

Resimleyen: Merve Kaya

Özellikler: 88 sayfa, 13×19 cm, karton kapak, renkli

Yayın Tarihi: 06.10.2021