Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

koray avcı çakman

Koray Avcı Çakman

1982 yılında Samsun’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 2006’da yazarlık serüveni başlayan yazarın çocuklara yönelik 170’ten fazla öykü ve masal kitabı çeşitli yayınevleri tarafından yayımlandı. TRT’de yayınlanan “Elma Kurdu” çocuk programına çocuk öyküleri ve senaryolar yazdı. Drama liderliği programını tamamladıktan sonra M. E. B. onaylı “Drama Liderliği Belgesi” aldı.
2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon; II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülü; Arkadaşım Flamingo kitabı ile, temalı çocuk öyküleri yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi ile Tudem Edebiyat Ödülleri’nde çocuk romanı dalında birinci oldu.
Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği, PEN Yazarlar Derneği, Edebiyatçılar Derneği, Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Derneği, Çağdaş Drama Derneği üyesi ve Çocuk Müzeleri Derneği yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda yoga eğitmenliği ve drama liderliği de yapan yazar hayvanlardan en çok kediyi, çiçeklerden laleyi, renklerden şeker pembeyi sever.

Kitapları