Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

serhan Kansu

Serhan Kansu

İstanbul’da dünyaya geldi. Kansu, lisans eğitiminden önce tiyatro ve metin çözümleme dersleri aldı. Aynı yıllarda diyalog yazarlığı, tiyatro yönetmen yardımcılığı ve tiyatro oyunculuğu yaptı. İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü’nde okudu.
Aynı bölümde çocuklar için felsefe, felsefe edebiyat ilişkileri ve felsefi danışmanlık eğitimi de alan Serhan Kansu lisans bitirme projesini “Philosophy For Children” (Çocuklar için Felsefe) üzerine hazırlayan yazar, üniversiteden sonra P4C Türkiye (Philosophy For Children Turkey)’de Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi’ne katıldı.
Yazar, Türkiye’nin farklı şehirlerinde Çocuklar İçin Felsefe, yaratıcılık ve yazarlık konularıyla etkinlik düzenlemeye ve eğitim vermeye devam ediyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlik ve eğitimlerle binlerce çocuk ve gençle bir araya gelen Serhan Kansu, yetişkinler için de düşünmek, felsefe, yaratıcılık ve yazarlık üzerine seminerler düzenliyor ve eğitim veriyor.
Hikâye, deneme, eğitim, tiyatro oyunu ve felsefe kategorilerinde kitapları bulunan yazar; gitar ve saz çalmaktan hoşlanan hayvansever yazarın en sevdiği sosyal aktiviteler, bisiklete binmek, doğa yürüyüşleri yapmak, sokak hayvanlarına yiyecek dağıtmak ve kedisiyle oynamak.

Kitapları