Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

Taş Şehri’nin Kaybolan Renkleri

13,00 TL

 

8,45 TL

Taş Şehri’nin Kaybolan Renkleri

 
Güzeller güzeli Taş Şehri’nin sakinleri mutluluk ve bolluk içinde yaşıyorlarmış. Ancak bir gün kötü kalpli bir büyücü şehri ele geçirmiş. Önce karanlık bir sis çökmüş etrafa sonra da her şeyin rengi zamanla azalarak yok olmuş. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, eşyalar ve gökyüzü rengini kaybetmiş. Güneş, yıldızlar ve ay bir daha bu şehirde görülmemiş. Gökkuşağının habercisi olan yağmurlar artık Taş Şehri’ne uğramıyormuş. Göçmen kuşlar gelmez olmuş. Taşa dönüşen toprakta hiçbir şey yetişmiyormuş. Burada büyüyen çocuklar renkleri, güneşi, yağmuru bilmiyorlarmış. Tüm bu güzellikleri, büyüklerden dinledikleri anılarla hayal etmeye çalışıyorlarmış.
 
Bu çocuklardan Balay, Çiçek ve İvaz; herkese korku salan büyücüyü alt edip şehirlerini kurtarmaya karar vermişler. Çıktıkları zorlu yolculukta hem renkleri bulacak hem de kendi güçlerini keşfedeceklermiş.
 
3-4-5. sınıflar
 
Temalar: Toplum Hayatı, Zaman ve Mekân, Kavramlar ve Çağrışımlar, Birey ve Toplum, Duygular ve Hayaller, Sağlık ve Çevre, Üretim-Tüketim ve Verimlilik, Hak ve Özgürlükler, Doğa ve Evren, Güzel Sanatlar, Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler, Sevgi, Aile, Dayanışma, Duyularımız, Arkadaşlık.

Kitap Adı: Taş Şehri’nin Kaybolan Renkleri

Yazar: Serap Biçici

Resimleyen: Cemre Arslan

Özellikler: 64 sayfa, 13×19 cm, karton kapak, renkli

Yayın Tarihi: 21.11.2019