Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

Kağıttan Şeyler

35,00 TL

 

22,75 TL

Kağıttan Şeyler

 
Ari’nin annesinin, ölmeden önce ondan ve abisi Gage’den iki dileği vardı: İki kardeş birbirlerini asla bırakmayacak ve Ari beşinci sınıftan sonra yetenekli öğrencilerin gittiği Carter Ortaokulu’nda okuyacaktı.
 
Bu nedenle, Gage on dokuz yaşına gelip de koruyucuları Janna’nın evinden ayrılma kararı aldığında Ari onunla gitmesi gerektiğini biliyordu. Fakat aradan haftalar geçmesine rağmen Gage ne bir iş ne de bir ev bulabilmişti. O ve Ari bazen bir tanıdığın salonundaki kanepede, bazen sığınma evinde, bazense küçücük bir depoda geceyi geçirirken, bütün bu yaşam mücadelesinin arasında Ari’nin derslerindeki başarısını sürdürüp Carter Ortaokulu’na kabul edilmesi giderek zorlaşıyordu. Yoksa Ari, annesinin son iki dileğinin birinden vazgeçmek zorunda mı kalacaktı?
 
Mücadeleci ve cesur Ari’nin başından geçenler; evsizliği, aitlik duygusunu, kararlılığı ve sadakati on bir yaşındaki bir kız çocuğun gözünden yansıtırken sizlere bambaşka duyguları aynı anda yaşatacak.
 
6-7-8. Sınıf
 
Temalar: Zaman ve Mekân, Birey ve Toplum, Kavramlar ve Çağrışımlar, Duygular ve Hayaller, Değerlerimiz, Hak ve Özgürlükler, İletişim, Sevgi, Aile, Dayanışma, Paylaşmak, Arkadaşlık.

Kitap Adı: Kağıttan Şeyler

Orjinal Adı: Paper Things

Çeviren: Murat Padar

Resimleyen:

Özellikler: 328 sayfa, 13×19 cm, karton kapak, siyah-beyaz

Yayın Tarihi: 20.08.2020