Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

lilliput

32,00 TL

 

20,80 TL

Lilliput

 
“Dünya kafeslerle doludur ancak hepsinin demir parmaklıkları yoktur.”
 
Lily, ninesiyle beraber Lilliput’ta sakin bir hayat süren küçük bir kızdır. Fakat bir gün denizden çıkan bir dev tarafından kaçırıldığında hayatı aniden değişir.
 
Gulliver, anlattığı cüceler ülkesinin bir kanıtı olarak Lily’yi kaçırıp Londra’daki tavan arasında bir kuş kafesine kapatır. Orada tutulduğu altı ay boyunca sürekli kaçış planları yapan küçük kızın denemeleri her seferinde başarısızlıkla sonuçlanır, en azından Lily öyle düşünür… Tam vazgeçmek üzereyken ortaya çıkan Finn, Lily’nin eve dönmesine yardım etmeye kararlıdır ama bunun için önce zalim saat ustası Bay Plinker’den kurtulması gerekmektedir…
 
Gürültülü ve koskocaman bir şehirde, özgürlüğün önemini çok iyi anlayan bu ikilinin keyifli ve heyecan dolu maceraları, güzel çikolata kokuları eşliğinde okurlarını da ardından sürüklüyor.
 
Sam Gayton, Gulliver’ın Gezileri’nden esinlenerek yazdığı bu kitabında okurlarını, Jonathan Swift’in yarattığı muhteşem dünyanın bir parçası olmaya çağırıyor.
 
6-7-8. Sınıf
 
Temalar: Zaman ve Mekân, Birey ve Toplum, Kavramlar ve Çağrışımlar, Duygular ve Hayaller, Değerlerimiz, Hak ve Özgürlükler, İletişim, Sevgi, Aile, Dayanışma, Paylaşmak, Arkadaşlık.

Kitap Adı: Lilliput

Orjinal Adı: Lilliput

Yazar: Sam Gayton

Çeviren: Cihan Karamancı

Resimleyen:

Özellikler: 312 sayfa, 13×19 cm, karton kapak, siyah-beyaz

Yayın Tarihi: 25.12.2020