Sepetiniz

Sepetinizde ürün yok.

Hiç Tanışmamışız Gibi

20,00 TL

 

9,90 TL

Hiç Tanışmamışız Gibi

 
Mattie Markham’a kalsa, ailelerin ders yılının ortasında taşınmaması gerektiğini söyleyen bir yasa olurdu. Çünkü altıncı sınıf, “Yeni arkadaşlar edinebilecek miyim?” veya “Pennsylvania’daki çocuklar Kuzey Carolina aksanımla dalga geçecek mi?” diye endişelenmeden de yeterince zordu.
 
Ama Mattie yan komşusu ve sınıf arkadaşıyla tanıştığında, belki de “yeni kız” olmaktan korkmaması gerektiğini düşünmeye başladı. Agnes, Mattie’nin daha önce tanıdığı hiç kimseye benzemiyordu – o meraklıydı, komikti, zekiydi ve en eğlenceli oyunları bulmakta üstüne yoktu.
 
Ancak tatil bitip de okul başladığında, Mattie okulda Agnes’tan kimsenin hoşlanmadığını ve ondan hep “garip kız” olarak söz edildiğini fark etti. Mattie’nin istediği tek şey, uyum sağlamaktı (tamam, belki biraz da popüler olmak) ama bu, Agnes’la olan arkadaşlığını sona erdirmek için yeterli miydi?
 
6-7-8. Sınıf
 
Temalar: Kavramlar ve Çağrışımlar, Arkadaşlık, Dayanışma, Aile, Sevgi, İletişim, Zaman ve Mekân, Duygular ve Hayaller, Hak ve Özgürlükler, Doğa ve Evren, Kişisel Gelişim.

Kitap Adı: Hiç Tanışmamışız Gibi

Çeviren: İren Kori

Özellikler: 200 sayfa, 13×19 cm, karton kapak, siyah-beyaz

Yayın Tarihi: 03.10.2019